KALENDARZ

MODUŁ: PŁYNNE CIAŁO
26.11 - 1.12.2019
Kików, www.kikow.pl
Prowadzi Satyarthi Peloquin 

Wykorzenienie przewlekłego bólu, 
Wielopłaszczyznowa technika uzdrawiania
„Żyj Wolny Od Bólu”

Jest to moduł dodatkowy/opcjonalny szkolenia MER, w którym każdy może wziąć udział - zarówno osoby, które realizują program 5-modułowy, masażyści innych modalności jak i Ci, którzy z pracą z ciałem nigdy nie mieli do czynienia.

Celem tego 5-dniowego warsztatu jest nauka elementów niezbędnych do rozwinięcia całego wachlarza umiejętności dotykowych, by pracować efektywniej z różnymi formami powięzi  oraz płynami ciała i dzięki temu osiągać jeszcze lepsze rezultaty w sesjach MER. Na tym szkoleniu  nauczysz się, jak ważna jest bezpośrednia interakcja z „płynnym ciałem”. Program podzielony jest na 4 części i ma na celu rozwinięcie szerokiego spektrum umiejętności dotykowych, co pozwoli na pogłębienie umiejętności nawiązywania kontaktu z ciałem jako całością. Będziemy badać i zgłębiać wrodzone zdolności płynnego ciała do samouzdrawiania i będziemy uczyć się, jak korzystać z jego funkcji porządkujących i integrujących podczas uwalniania napięcia ze stawów.  

Będziemy koncentrować się na tym, jak pracować efektywniej a jednocześnie lżej - wkładając w to jak najmniej wysiłku; jak osiągać większą skuteczność w pracy z symptomami bólowymi, jak wprowadzać pracę z emocjami i oddechem jako integralne części sesji.

Będziemy eksplorować takie obszary jak:

 • podejście systemowe do mobilizacji wszystkich głównych stawów ciała
 • sposoby doskonalenia zmysłu dotyku i łączenia go z technikami energetycznymi 
 • pogłębianie podejścia holistycznego w pracy z syndromami bólowymi 
 • rozwijanie dotychczasowych umiejętności oraz współczującej obecności podczas pracy z pojawiającymi się w sesjach problemami psychologicznymi i emocjonalnymi 
 • włączanie pracy z oddechem do sesji MER 
 • doskonalenie intuicji, aby lepiej wyczuwać klienta
 • typologia psychosomatyczna Wilhelma Reicha - czytanie ciała, rozpoznawanie pięciu typów psychofizycznych oraz najlepsze metody do pracy z każdym z nich
 • pielęgnowanie najważniejszych jakości terapoeuty MER: delikatności, uważności i ugruntowania w sobie.
 • praca z “odwijaniem” (spontanicznym a zarazem w pełni świadomym rozciągającym ruchem klienta w czasie sesji - ang. “unwinding”) prowadzącym do Somatycznego Uwalniania Emocji (Somatic Emotional Release). Płynne integrowanie “odwijania”, pracy z oddechem, świadomości emocjonalnej oraz rozluźniania
 • poszerzanie zakresu swoich umiejętności poprzez rozwijanie różnych jakości dotyku, potrzebnych do umiejętnego badania stanu powięzi
 • doskonalenie zdolności percepcyjnych, aby umieć ocenić, jaki rodzaj dotyku ułatwi  ciału odzyskanie najwyższego stopnia funkcjonalności i integrację.
 • efektywniejsza, głębsza i skuteczniejsza praca  przy mniejszym włożonym wysiłku;  kompleksowe rozluźnianie dysfunkcyjnych i zdezorganizowanych tkanek: wszystkich warstw powięzi, kości i więzadeł
 • Uruchamianie naturalnych zasobów ciała do uzdrawiania naruszonych tkanek, aby interwencje powięziowe były bardziej kompleksowe, a ich efekty długotrwałe

W trakcie tego szkolenia Satyarthi przedstawi pojęcie Płynnego Ciała i jego samoporządkujące i samoorganizacyjne funkcje. Nauka mówi nam, że ciało dorosłego człowieka zawiera 70% lub więcej płynów. Jednak dotykając ciał naszych klientów, pracujemy głównie na kościach, mięśniach i powięziach, które stanowią 30% ciała.  Badamy, zapamiętujemy i często opisujemy zmiany, które widzimy u klientów na tym 30% obszarze. Bardzo dużo nam umyka, jeśli nie odnosimy się do pozostałych 70%, składających się na „Płynne Ciało”. 

Praca z różnymi warstwami powięzi wymaga od nas pewnej subtelnej, a zarazem poważnej zmiany. Umiejętności manualne niezbędne do rozluźnienia powierzchniowej powięzi różnią się od umiejętności potrzebnych do upłynnienia wiązadeł i odkręcania kości. Zdrowa powięź to powięź nawilżona, która zawiera dużo płynu. W trakcie szkolenia nauczysz się zmieniać swoją percepcję tak, aby pod twoimi dłońmi objawił się cały nowy świat. Gdy nauczysz się odpowiedniej percepcji i palpacji Płynnego Ciała, gdy zaczniesz je dobrze wyczuwać, znacząco pogłębisz pracę z płynnym układem powięziowym. Twoje dłonie staną się wrażliwsze. Będziesz skuteczniejszy/-a, przy mniejszym wysiłku. 

Płynne Ciało jest ogniwem spajającym ciało fizyczne i energetyczne. Odkryjesz, w jak logiczny i prosty sposób praca na ciele fizycznym, zwłaszcza na powięzi, łączy się z pracą na ciele energetycznym.

Szkolenie będzie fascynujące, ciekawe i rozwiniesz na nim wiele różnych umiejętności. Codziennie będziesz też otrzymywać wspaniałe sesje, pogłębisz swój rozwój i transformację.

SATYARTHI PELOQUIN

Satyarthi Dylan Peloquin zajmuje się profesjonalnie pracą z ciałem od 42 lat. W ciągu ostatnich 33 lat w jego szkoleniach wzięło udział ok. 3000 osób z całego świata. Wiele z nich pracuje teraz na pełen etat w zawodzie bodyworkera, wiele z nich stało się nauczycielami różnych form i metod pracy z ciałem.

Satyarthi zaczynał jako profesjonalny tancerz w San Francisco. W tym okresie poddawał swoje ciało rygorystycznym treningom i intensywnym ćwiczeniom fizycznym. W pewnym momencie zauważył, że tylko masaż przynosi ulgę jego napiętym i obolałym mięśniom i to odkrycie tak go poruszyło, że w 1970 zaczął uczyć się masażu i dawać sesje. W 1971, będąc już po kursie Integracji Strukturalnej i pracując tą metodą, zdał sobie sprawę, że to praca z ciałem jest jego prawdziwą pasją i powołaniem. Przez następnych kilka lat uczył się akupunktury, shiatsu, anatomii i różnych metod uzdrawiania. W 1976 roku odwiedził Międzynarodową Komunę Osho w Punie, w Indiach, gdzie pracował i jednocześnie uczył się od przebywających tam specjalistów nowych form pracy z ciałem, m.in. metody Alexandra, rolfingu, terapii neoreichiańskiej i wielu innych interdyscyplinarnych metod.

Podczas pobytu w komunie Satyarthi był osobistym masażystą Osho - oświeconego indyjskiego mistyka, który nauczał, że ciało, umysł i duch stanowią organiczną, nierozłączną całość. Ta relacja wzbogaciła jego metody pracy i nauczania o nowe wymiary. Satyarthi zintegrował całą ogromną wiedzę o anatomii oraz różne metody i techniki uzdrawiania i pracy z ciałem, których się uczył, i we współpracy z innymi stworzył nowatorski system pracy z ciałem, zwany Rebalancingiem, cieszący się międzynarodową sławą. 

Jest specjalistą w leczeniu tak przewlekłego, jak i ostrego bólu - pracował w wielu szpitalach, pomagając pacjentom cierpiącym z tego powodu. Uczy fizjoterapeutów oraz personel medyczny swoich autorskich metod przynoszenia ulgi w bólu.

Jego autorski system pracy ewoluował i dziś nosi nazwę Mięśniowo-Powięziowego Rozluźniania Energetycznego. Jest to metoda mająca na celu przede wszystkim rozluźnienie skurczonej i napiętej, będącej głównym powodem bólu. Holistyczne podejście Satyarthiego uwzględnia również wiele psychofizycznych czynników, które przyczyniają się do powstawania dolegliwości lub je potęgują, takich jak zła postawa ciała, negatywne przekonania oraz nieuświadomione emocje.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Satyarthiego:  http://myofascialtrainings.com

PROGRAM DNIA

 • Pierwszy dzień: ceremonia otwarcia, oraz kolacja 19:00-22:00
 • Poranna medytacja: 8:00-9.00
 • Śniadanie: 9:00-10:00
 • Sesja poranna: 10:00-13:00
 • Obiad: 13:00-14:30
 • Sesja popołudniowa: 14:30-18:00
 • Kolacja: 18:00-19:30
 • Sesja wieczorna: 19:30-21:30  (odbędą się 3 nocne sesje podczas każdego modułu)
 • Ostatni dzień: ceremonia zamknięcia oraz certyfikaty: 13:00-14:00

INFORMACJE DODATKOWE

 • Rozpoczęcie kursu: 26 listopada 2019, godzina 19:00
 • Zakończenie kursu: 1 grudnia 2019, godzina 14:00
 • Miejsce warsztatu: „Ośrodek Warsztatowy Kików”, Kików 91a, Solec Zdrój, 28-131. www.kikow.pl 
 • Cena kursu: 2.250 PLN plus koszt zakwaterowania z wyżywieniem

Koszt zakwaterowania i wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie) za 5 dni od osoby: 

 • 700 PLN - pokój 2-osobowy z łazienką,  
 • 650 PLN  - pokój 3-5 osobowy z łazienką lub 
 • 600 PLN - nocleg na poddaszu na materacu z własnym śpiworem, pościel dodatkowo płatna 20zł, łazienka w korytarzu

Zgłoszenia na kurs: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warunkiem uczestnictwa jest wpłata BEZZWROTNEJ zaliczki 500 PLN na konto bankowe Citibank Handlowy, Integral Body Institute Sp. z o. o. 7810 3000 1901 0985 0300 1498 01

* Terminy i opisy pozostałych modułów są dostępne w kalendarzu.
* Więcej informacji można uzyskać pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod nr tel: +48 662 382 453
* Po każdym module uczestnicy otrzymają certyfikat Integral Body Institute. 
*Po ukończeniu całości szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat Terapeuty Masażu Mięśniowo Powięziowego Rozluźniania Energetycznego.